Таванското помещение
By Bestfurniture On June 29th, 2009Градският шик навлиза сериозно на сцената на мебелния дизайн и интериора. Можете да постигнете този стил на обзавеждането си, дори и да не живеете в таванско помещение. Необработени стени със суров индустриален вид, сякаш че част от сградата на изоставен завод и мебели от изкуствени материали – това са най-характерните особености на този стил в интериора.
Таванските помещения в силно урбанизираните градове изникват като гъби след дъжд. Голяма част от населението се принуждава по една или друга причина да обитава подобни жилища. Помислете си обаче, не е толкова лошо да се живее в широк тавански студио апартамент, промишлено изглеждащ с високи процорци от пода до тавана, пълни с лъскави, италиански мебели.Това са само възможности, но не всички живеем в тавански помещения. Все пак, забавно е да фантазираме понякога.
Ето и няколко съвета как да се обзаведете таванското помещение. Кой знае? Може би някои от тези идеи ще могат да се приложат и в собствените ни домове, независимо от това какви са.
Бъдете гъвкави. Таванските помещния са с малко на брой стени и много пространство с неопределена функция. Обикновено отделните стаи не са ясно обособени. Прекрасното за тях е, че са като празно платно, върху което можем да направм всичко. Възможностите са неограничени. Кой казва, че леглото трябва да бъде поставено срещу стената? В таванско помещение, можете да го поставите в центъра на стаята. Кухненският остров пък може да служи както за маса за хранене, така и за офис работа.
Минимализирайте. Хората правят грешки като претоварват тясното пространство. А таванско помещение трябва да бъде свободно и просторно, а такова трябва да е и обзавеждането му. Никой не обича бъркотия, затова са подходящи мебели с много ограничен брой.
Разбърквайте и смесвайте. Не оставайте в рамките на един стил или период. Съпоставяйте класическите постижения с новите, модерните с традиционите, чистите линии с бароковите извивки. За модернизма е ясно едно – той може да се съчетае с всичко. Например, опитайте съчетаването на един въртящ се стол от стъклопласт от 1950 година със секси кожен диван.
Инвестирайте в иконични мебели. Изберете модели тествани на времето. Вскусовете на хората се променят много, но класиката никога няма да излезе от мода. Потърсете и бъдещите класически мебели: инвестирайте в изключителни модели, ръчна изработка, които са произведени сега, за да съществуват вечно.
Играйте с пропорциите. Използвайте мебели, които наистина да вършат работа и да могат да се използват, а не просто такива, които са там, само защото трябва. Има толкова малки и компактни мебели, които всъщност се оказват напълно неизползваеми и неудобни. Таванските помещения обикновено имат големи прозорци и високи тавани. Дългите ъглови дивани, които могат да осигурят достатъчно място за всички са идеални,такива са и всички големи леки мебели. Постигнете констраст чрез рамерите на мебелите. Вземете и подова лампа, чиято светлина напомня масивен фотографски прожектор, която да осветява цялото пространство и да прави така, че то да изгежда още по-широко.
Не блокирайте гледката. Оставете големите прозорци да осигуряват свободната гледка навън. Заради това обзавеждането трябва да е ниско и хоризонтално разположено, а не вертикално. Подходящите мебели основно са мека мебел, столове и странични маси.
Изберете мултифункционални мебели. Новопостроените тавански стаи са с тенденция да бъдат по-малки, и пространството в тях се счита за лукс. Ето защо всяка мебел трябва да обслужва множество потребности.
Търсете решения за съхранение. Ниски тоалетки и дълги по стената ниски шкафове, а не високи гардероби, които заемат голяма част от пространството в стаята.
Със сигурност има много начини, чрез които да направите така, че таванската стая да изглежда уютна, просторна и дори елегантна.